Представники Української академії банківської справи і Сумського державного університету взяли участь в міжнародній конференції в рамках програми ДААД “Підтримка демократії в Україні”.

28042016-009

З 18 по 22 квітня відбувся візит викладачів, аспірантів і студентів Академії і Сумського державного університету у складі в.о. директора інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького СумДУ, професора Васильєвої Т.А., доцента кафедри банківської справи Сисоєвої Л.Ю., доцента кафедри банківської справи Буряк А.В., викладачів кафедри банківської справи Височиної А.В., Самусевич Я.В., а також студентів Академії Латиніна Д., Литвиненко В., Ємцевої К., Кошлатої І., Васильчук А. до Технічного університету м. Фрайберга (Німеччина) з метою участі у міжнародній науковій конференції «Наднаціональні органи фінансового регулювання» в рамках реалізації спільного грантового проекту ДААД на тему «Розвиток діалогу між банками і громадянським суспільством в контексті забезпечення демократичних процесів в Україні».

На відкритті конференції виступив ректор Технічного університету м. Фрайберга, професор Клаус Дітер Барбкнехт, якій зазначив важливість активізації процесів міжнародної співпраці для розвитку проектів, спрямованих на мобільність викладачів, аспірантів, студентів. До привітання учасників долучився також декан економічного факультету університету, професор Карстен Фелден.

Відкрила виступи делегації з України професор Васильєва Т.А., яка виступила з доповіддю, в якій розповіла про структурні і організаційні зміни, що відбулися в Академії в 2015 році, наголосивши на тому, що на цій конференції представляє і Сумський державний універсітет, і Українську академію банківської справи, яка в майбутньому має повноцінно та впевнено функціонувати в структурі Сумського державного університету. Наприкінці доповіді професор Васильєва Т.А. зазначила, що об’єднання наших університетів відкриває нові горизонти майбутньої співпраці і з Технічним університетом м. Фрайберга.

Найбільш цікавими виступами на конференції стали виступи координатора проекту, завідувача кафедрою фінансів і інвестицій, професора Андреаса Хорша на тему «Оcновні принципи банківського регулювання у ринковій економіці та демократичних системах», а також «Еволюція органів банківського регулювання в Німеччині», а також доктора Якоба Кляйнова на тему «Нагляд фінансового ринку і проблеми фінансового регулювання в Європейському Союзі».

Серед запрошених доповідачів слід виділити доповіді професора Яна Корнета (Університет м. Грайфсвальда, Німеччина) на тему «Трансформація та іноземний контроль у банківських системах Естонії, Латвії та Литви починаючи з 1990 року», професора Єнса Хольше (Борнмутський університет, Великобританія) на тему «Про взаємодію демократії та ринкової економіки», професора Йоганеса Стефана (Технічний університет м. Фрайберга) на тему «Інституційні проблеми передачі досвіду ЮНКТАД та ОЕСР».

Свої доповіді на міжнародній конференції представили доцент кафедри банківської справи Сисоєва Л.Ю. на тему «Розвиток банківського регулювання в Україні в контексті євроінтеграційних процесів», а також доцент кафедри банківської справи Буряк А.В. на тему «Розвиток стратегії регулювання фінансового ринку України».

Студенти академії взяли участь у дискурс-панелі, де представили презентації на актуальні теми, що розкривають проблематику сучасного розвитку України в процесі її демократизації і європеїзації. Так, студент 5-го курсу, Латинін Д. підготував презентаційний матеріал для обговорення на тему «Проблема корупції в Україні», де найбільш гостро обговорювалося питання боротьби з корупцією в усіх сферах розвитку нашої держави. Литвиненко В. запропонував для обговорення тему «Політична і цивільна активність в Україні». В розрізі даного питання особлива увага була приділена розвитку політичної активності, а також процесам формування демократичних інститутів в Україні. Студентки 3-го курсу Васильчук А. і Кошлата І. презентували матеріал до теми «Прозорість банківської системи України». Під час виступу студентки акцентували увагу на основні проблемні аспекти розвитку банківської системи України в контексті її прозорості і транспарентності.

Наступними етапами реалізації проекту мають стати наукові стажування доцента кафедри банківської справи Сисоєвої Л.Ю. і старшого викладача кафедри банківської справи Богми С.Д. в університеті м. Фрайберга, а також проведення міжнародного симпозіуму в м. Суми в жовтні 2016 р. за участю професорів і студентів з університету м. Фрайберга.

Інформацію підготувала
координатор проекту,