17-19 жовтня 2016 року в Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася Міжнародна наукова конференція «Institutional changes in the Ukrainian and EU banking systems» в рамках реалізації грантового проекту Німецької служби академічних обмінів ДААД на тему «Розвиток діалогу між банками і громадянським суспільством в контексті забезпечення демократичних процесів в Україні».

008

Міжнародна конференція «Institutional changes in the Ukrainian and EU banking systems» була успішно проведена 17-19 жовтня 2016 року в рамках реалізації спільного грантового проекту Сумського державного університету (Україна) та Технічного університету м. Фрайберга (Німеччина).

*Нагадаємо, що проект реалізується в межах програми ДААД «Підтримка демократії в Україні» та передбачає проведення семінарів, воркшопів, наукових конференцій в Німеччині і Україні для викладачів, аспірантів і студентів. Заявником є Технічний університет Гірнича академія (м. Фрайберг). Очікуваний результат – підготовка наукових праць, обмін методичними розробками за темою проекту. Сума грантового фінансування - 28 800 євро. Координаторами грантового проекту є к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Сисоєва Лариса Юріївна та д.е.н, завідувач кафедрою фінансів і інвестицій, професор Андреас Хорш. Учасниками проекту в ННІБТ «УАБС» є професор Лєонов Сергій Вячеславович, професор Васильєва Тетяна Анатоліївна, Буряк Анна Володимирівна, Богма Сергій Дмитрович, Височина Аліна Володимирівна, Самусевич Ярина Валентинівна.

Звіт щодо попередніх етапів реалізації проекту можна знайти за наступним посиланням:

17 жовтня 2016 року з вітальним словом до учасників конференції звернувся начальник відділу міжнародних зв’язків СумДУ Костянтин Кириченко та директор навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені О.Балацького Тетяна Васильєва. У свою чергу, координатори грантового проекту Сисоєва Лариса Юріївна та Андреас Хорш ознайомили присутніх з результатами реалізації попередніх етапів проекту та завданнями та очікуваннями на поточному етапі.

Спікерами першого дня Конференції (17 жовтня) виступили:

• завідувач кафедри економічної теорії Тернопільського національного економічного університету, д.е.н, професор та член Ради Національного банку Козюк Віктор Валерійович на тему "Transparency issues in the banking system of Ukraine";
  • завідувач кафедри фінансів і інвестицій Технічного університету Гірничої академії (м. Фрайберг), д.е.н, професор Андреас Хорш на тему "Rating and Regulation Revisitied – The evolution of CRA I-III, Basel III and remaining shortfalls";
  • д.е.н, директор з питань роздрібного бізнесу Харьківської ОД Райффайзен Банк Аваль Діденко Оксана Миколаївна на тему "Current challenges to the banking system of Ukraine";
  • науковий співробітник Технічного університету Гірничої академії (м. Фрайберг) Крістоф Моршер щодо питання "Credit Information Systems: An introduction".

Крім того, 17 жовтня відбулася дискусійна панель щодо питання “Transparency issues in the banking system of Germany and Ukraine”, модераторами якої виступили к.е.н, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Буряк Анна Володимирівна та д.е.н. та фінансовий консультант Якоб Клейнов.

Спікерами другого дня Конференції (18 жовтня) виступили:

• д.е.н. професор Лєонов Сергій Вячеславович на тему "Banking regulation in the context of government and business interests coordination";
  • д.е.н. та фінансовий консультант Якоб Клейнов щодо питання "Basel IV and Regulatory Management in Banks";
  • к.е.н. та консультант з аудиту «Делойт» Богма Сергій Дмитрович на тему "Transparency of ownership structure and corporate structure of banks";
  • завідувач кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування, д.е.н., професор Савченко Тарас Григорович на тему "Restoring trust to banks: economic and moral conditions in Ukraine";
  • директор ННІ БТ «УАБС», д.е.н., професор Д'яконова Ірина Іванівна на тему "Financial literacy of citizens: behavioral implications for communication ensuring in Ukrainian banking";
  • завідувач кафедри бухгалтерського обліку, фінансів та економіки, д.е.н., професор Борнмауського університету (Великобританія) Дженс Хелшер в режимі скайп-конференції щодо питання "Determinants of Social Corporate Responsibility of Banks in Transition Countries";
  • д.е.н. професор Костюк Олександр Миколайович щодо питання "Corporate governance regulation in banking: Basel recommendations and its applicability in Ukraine".

19 жовтня відбулася дискурс-панель на тему «Проблематика сучасного розвитку України в процесі її демократизації і європеїзації» за участю студентів з Німеччини та України в рамках діючого проекту ННІ БТ «УАБС» «Jugend debattiert». Модератором заходу став лектор Німецької служби академічних обмінів ДААД Карстен Грюнвальдт.

Насиченою була і культурна програма. Так, німецькі гості відвідали Музей розвитку банківської справи на Сумщині та історії грошей, а також здійснили оглядову прогулянку по місту Суми та Києву і його історичним пам’яткам.

Інформацію підготував
к.е.н., доцент кафедри фінансів,
банківської справи та страхування Буряк А.В.